مبل های مقاوم در برابر شعله و اثرات روی خون کودکان

در طی سه سال، وبستر، استاپلتون مبل راحتی 8 نفره و همکارانش از BU، دوک و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، 190 خانواده در کارولینای شمالی و 203 کودک ساکن در آن خانه ها را مورد مطالعه قرار دادند.

این تیم برای مطالعه خانه‌های شرکت‌کنندگان، نمونه‌هایی مانند مبلمان و دستمال‌های کف، گرد و غبار، جاروبرقی زباله‌ها و نمونه‌های ادرار و خون از شرکت‌کنندگان و سایر موارد را جمع‌آوری کردند.

آنها دریافتند که در خانه‌هایی که مبل‌ها کاپشن خلبانی اصل امریکا حاوی SVOC مقاوم در برابر شعله به نام PBDE هستند، میزان PBDE در خون کودکان شش برابر کودکانی است که در خانه‌هایی بدون مبل‌های حاوی PBDE زندگی می‌کنند.

و در خانه هایی که کفپوش وینیل دارند، غلظت ادرار کودکان 15 برابر بیشتر از BBP، نوع دیگری از SVOC، نسبت به ادرار کودکانی که در خانه هایی بدون کف وینیل زندگی می کنند، دارد.

مبل

وبستر می گوید که افراد معمولاً با تماس با SVOC ها بر روی سطوح و از طریق ذرات گرد و غبار، بر خلاف ترکیبات فرار که عمدتاً از طریق هوا حرکت می کنند، در معرض SVOC ها قرار می گیرند.

این امر کودکان کوچک را به ویژه در لباس دخترانه زنانه شیک مجلسی ارزان مد روز معرض قرار گرفتن در معرض قرار می‌دهد – زیرا بر کسی پوشیده نیست که کودکان نوپا به مهارت‌های برتر خود در شستن دست‌ها معروف نیستند و همچنین تمایل به خزیدن، کاوش و بازی در سراسر طبقات و مبلمان خانه دارند.

وبستر می‌گوید: «بچه‌های کوچک گرد و غبار روی دست‌های خود می‌گیرند، بنابراین از این طریق بیشتر در معرض بسیاری از این مواد شیمیایی قرار می‌گیرند.

«اگر از مردم بپرسید، بیشتر از شلوار مازراتی مشکی بزرگسالان، «چند وقت یکبار دست‌هایتان را می‌شوید؟»، در واقع پیش‌بینی‌کننده این است که چه مقدار از این مواد شیمیایی را در بدن افراد پیدا خواهید کرد.»

 • منابع:
  1. Sofa Buying Guide: Pick the Perfect Furniture For Your Living Space
 • تبلیغات: 
  1. کسب درآمد میلیاردی توسط خانمهای خانه دار
  2. پیرمردی که سالها با پتو گوشه خیابان خوابید!
  3. با مالیدن پرتقال خونی بر سر خود آنها را پر پشت کنید
  4. آیا می دانید خوردن لوبیا با برنج مفید است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.