کشف روغن موتور xenon از کوه های آلپ از عجایب خلقت

این مطالعات به طور قطع ثابت می کند که صدای موتور یکی از عوامل تعیین کننده ای است که بر راحتی راننده و سرنشینان و درک آنها از کیفیت خودرو تأثیر می گذارد و با استفاده از روغن موتور xenon می توانید از این عامل جلوگیری نمایید.

صدای داخل خودرو همیشه با سرعت موتور افزایش می یابد، به عنوان مثال، هنگام شتاب گیری سریع. می تواند خوشایند یا تحریک کننده باشد: باریتون صاف ابریشمی یک V8 تنفس طبیعی دلپذیرتر از فریاد یک موتور i4 تقویت شده است.

با این حال، در سرعت های کروز بزرگراه، صدای چرخ و باد غالب می شود.

تولیدکنندگان روانکار بدون هیچ گونه معیار فنی تعریف شده ای از “لذت” و “تحریک” به استفاده از یک اصطلاح مبهم “عامل احساس” متوسل می شوند تا اثر روان کننده صدای موتور و درک ذهنی آن توسط راننده و سرنشینان را توصیف کنند.

عوامل متعددی در طیف انتشار آکوستیک نقش دارند، مانند باز و بسته شدن سوپاپ ها، به ویژه هنگامی که از بالابرهای هیدرولیک استفاده می شود، احتراق سوخت، ضربه پیستون، بلبرینگ های غلتکی که برای حمایت از میل بادامک و محورهای متعادل کننده در برخی موتورها استفاده می شود، پمپ روغن، پمپ آب، ژنراتور، اگزوز، فن، و غیره. فرکانس‌های تشدید متعدد و تون.

روان کننده های موتورهای مختلف خواص متفاوتی دارند.

همانطور که به صدای موتور مربوط می شود، مهمترین ویژگی درجه ویسکوزیته است. روغن هایی با ویسکوزیته بالاتر نیاز به هد فشار بالاتری دارند تا از طریق کانال های روغن پمپ شوند. از سوی دیگر، آنها یک لایه روان کننده ضخیم تر ایجاد می کنند که اثر میرایی صدا را بیشتر می کند.

به یک آزمایش ساده فکر کنید: یک لیوان بردارید و به آرامی با یک قاشق چایخوری به آن ضربه بزنید – صدای مشخص “دینگ” را خواهید شنید. حالا شیشه را در یک نوار عایق بپیچید تا اثر لایه روان کننده را شبیه سازی کنید و دوباره به آن ضربه بزنید – صدا از بین رفته است!

از این رو، اندازه‌گیری‌های انتشار آکوستیک به راحتی کمبود روغن کاری را به دلیل فشار کم روغن یا سطح پایین روغن تشخیص می‌دهند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.