پیاز سرخ شده عسلی غذای مورد علاقه بز کوهی است

پیاز سرخ شده عسلی نام رایج گیاه علفی و فصل سرد  است که با پیازی خوراکی و گرد متشکل از پایه های برگ های متحدالمرکز، گوشتی، محکم بسته بندی شده و بزرگ شده مشخص می شود.

پیاز نیز نام این پیاز خوراکی است که از نظر تجاری ارزشمند است و به خاطر روغن تندش که طعم قوی را از بین می برد، شناخته شده است.

گیاهان نزدیک به هم جنس شامل پیازچه، سیر و تره فرنگی است. گیاهان دیگری در تیرهوجود دارند که نام رایج پیاز را نیز دارند، مانند پیاز ولزی، اما زمانی که بدون مشخصه استفاده می شود، پیاز معمولاً به Allium cepa اشاره می کند. به پیاز باغ نیز معروف است.

پیازها طعم و بویی منحصر به فرد (تند) ارائه می دهند که باعث می شود برای بسیاری از غذاها ارزشمند باشد. علاوه بر این، خلاقیت انسان با ساخت تعداد زیادی از ارقام با ویژگی‌های مختلف و مطلوب، بر روی گونه‌ها بهبود یافته است.

عبارت “لایه های پیاز” برای توصیف وضعیتی استفاده می شود که در آن می توان عمیق تر و عمیق تر رفت و لایه های به ظاهر مشابه را تا رسیدن به یک هسته مرکزی آشکار کرد. به عنوان استعاره در عرفان برای توصیف لایه های مفروض واقعیت به کار رفته است.

پیازها در خانواده گیاهان گلدار Alliaceae یا Liliales قرار می گیرند. Alliaceae، خانواده ای از گیاهان علفی، تک لپه ای و جزء راسته مارچوبه ها هستند. خانواده به طور گسترده اما به رسمیت شناخته نشده است.

در گذشته، گیاهان درگیر اغلب به عنوان متعلق به خانواده Liliaceae تلقی می شدند و هنوز هم توسط برخی گیاه شناسان وجود دارد. Liliaceae یا خانواده سوسن، خانواده ای از تک لپه ای ها از راسته لیلیال ها است.

گیاهان این خانواده دارای برگهای خطی و عمدتاً با رگبرگهای موازی و قسمتهای گل به صورت سه تایی هستند. خانواده زنبق به طور سنتی یک گروه پارافیلتیک “گیر همه” بود که شامل تعداد زیادی از جنس ها بود که اکنون در خانواده های دیگر گنجانده شده اند، مانند آنهایی که اکنون در Alliaceae قرار می گیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.