پارچه ژرسه کشی کرپ مانتویی

پارچه ژرسه، به دلیل کاربردهای متنوع خود، معرف حضور همگی بوده و بدون شک، هرکدام از ما تاکنون چندین بار در طول زندگی خود، از آن در قالب لباس های متعدد، استفاده نموده ایم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تاریخچه تولید این پارچه ها، به سالیان بسیار دور باز میگردد و اولین بار در بزرگترین جزیره کانال مانش به نام جرسی، آن را تولید نمودند. نام این پارچه، اقتباس گرفته از همین جزیره، می باشد.

در این جزایر، از پارچه ژرسه طرح دار به منظور تولید لباس زیر و انواع پوشش های زمستانه، استفاده می گردید. به مرور زمان، نقش ژرسه در تولید لباس های ورزشی پررنگ تر شد.

در حال حاضر بیشترین کاربرد آن، در قالب دوخت لباس هایی مثل تیشرت می باشد،اما جایگاه خود در حرفه های ورزشی را نیز، حفظ نموده است. همچنین در تولید لوازم خواب، از جمله، تشک، ملحفه و روبالشی نیز نقش مهمی دارد.

باوجود این که به طور قطع امکان تعیین پیشینه این پارچه وجود ندارد، اما کشور انگلستان، اولین صادر کننده عمده آن شناخته گردیده است. امروزه، به دلیل گسترش الیاف مصنوعی، کشور چین به عنوان بزرگترین صادرکننده ژرسه الیاف مصنوعی، شناخته می شود.

اگر بخواهیم نقطه عطفی برای رونق این نوع پارچه بیان کنیم، یقینا باید شجاعت تولیدکنندگان معروف، در استفاده از ژرسه به عنوان پارچه ای برای تولید لباس های پرطرفدار خود، را ذکر نمود.

پارچه ژرسه انواع مختلفی دارد که در زیر به آن ها اشاره می گردد:

. پارچه ژرسه کشی: برای تولید این نوع محصول، علاوه بر پشم و پنبه، از الیاف اسپندکس و سایر متریال های مصنوعی نیز استفاده می گردد.

. ژرسه تک لایه: همان گونه که از نامش مشخص است، در روند تولید این پارچه، تنها یک لایه دارای تاروپود و لایه پشتی، صاف و مسطح می باشد.

. ژرسه دولایه: دولایه بودن ژرسه، به مفهوم وجود دو سطح دارای تار و پود بوده و این امر بر کاربرد این نوع پارچه، می افزاید.

. ژرسه ژاکارد: برای تولید ژرسه ژاکارد، از ترکیب این دو پارچه و طراحی های مختلف توسط ماشین های بافندگی، استفاده می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تاانتهای متن را باما همراه باشید.

پارچه ژرسه کشی کرپ مانتویی

فروش پارچه ژرسه

فروش پارچه ژرسه قیمت پارچه ژرسه، تابع موارد مختلفی می باشد که در این میان نوع و کیفیت ماده اولیه به کار رفته در آن، مهم ترین علت می باشد. سایر علل، شامل موارد زیر می گردد:

. کشور تولیدکننده

. گارانتی و گواهینامه های پارچه

. هزینه بسته بندی و ارسال

. نوسانات قیمت مواد اولیه و ارز

همچنین، ویژگی هایی که در ادامه ذکر می گردد، باعث برتری این پارچه دررقابت با سایر پارچه ها گردیده و در رشد قیمت آن نقش داشته است:

. بافت ریز و امکان گردش هوا به منظور خنک بودن

. قابلیت انعطاف و کشش بالا

. جذب بالا

. لخت بودن و نمای زیبای لباس های حاصل از آن

. امکان رنگ نمودن محصول نهایی پس از تولید و عدم نیاز به رنگرزی پارچه اولیه

در گذشته، به دلیل کم بودن تعداد جمعیت و همچنین تقاضای اندکی که برای این گونه پارچه ها وجود داشت، صرفا از الیاف پشم و به صورت دست دوز استفاده می گردید، اما امروزه، پنبه و الیاف مصنوعی، به طور گسترده ای در تولید پارچه ژرسه اصفهان به کار می روند.

برای به دست آمدن پارچه ژرسه، از پشم حیوانی و یا پنبه گیاهی، استفاده می گردد، این مواد را وارد ماشین های بافندگی نموده و در نهایت محصولی متشکل از تارهای درهم تنیده عمودی که با بخش های افقی به یکدیگر متصل شده اند، تولید خواهد شد.

درواقع اگر از پشم و الیاف طبیعی در این مسیر، استفاده شده باشد، پارچه حاصله جزو گران ترین ژرسه ها خواهد شد، پس از آن به ترتیب پنبه و الیاف مصنوعی، جایگاه دوم و سوم را دارند.

بین پنبه و پشم، اختلاف قیمتی زیادی وجود ندارد اما بدون شک بین الیاف مصنوعی و این دو ماده، اختلاف فاحشی دیده می شود.

باتوجه به نقش روزافزونی که این پارچه در صنایع پوشاک و البسه دارد، طبیعتا خرید و فروش بالایی نیز داشته و همواره، براین امر افزوده می گردد.

مهم ترین نکته در فرایند خرید اینترنتی پارچه ژرسه، انتخاب فروشنده مناسب می باشد، زیرا در صورتی که پارچه مدنظر خود را از مراکز نامعتبر تهیه نمایید، درکوتاهترین زمان ممکن، تاروپود خود را از دست داده و به یک پارچه بدون کارایی، تبدیل خواهد شد.

البته تنها انتخاب مرکز معتبر، کافی نبوده و شما باید بااصول نگه داری از این محصول نیز، آشنا باشید. به این صورت که، پس از شستشوی پارچه ژرسه به هیچ وجه آن را مستقیما و بادمای بالا، اتو نکرده و از یک پارچه واسط بین اتو و ژرسه، استفاده نمایید.

از آن جایی که شناخت نوع و کیفیت پارچه های موجود در بازار، کار بشدت پیچیده ای می باشد، پیشنهاد می گردد، در انتخاب محصول موردنظر خود، از افراد باتجربه ای که مشغول فعالیت در این زمینه هستند، کمک بگیرید.

در دنیای اکنون، تهیه و به کارگیری پارچه های ژرسه، به سختی قرون وسطی و مردم جزیره جرسی، نمی باشد، زیرا تولیدکنندگان متعددی، در این زمینه فعالیت نموده و روزانه حجم وسیعی از این پارچه ها در سراسر جهان، توزیع می گردد.

خریداران عمده این پارچه، به منظور تامین ماده اولیه دوخت لباس های مختلف، اقدام به خرید می نمایند، اما افرادی نیز آن را به منظور مصارف شخصی و خیاطی های خانگی، خریداری می نمایند.

برای خرید این محصول، می توانید حضوری به مراکزی که پارچه های باکیفیت را ارائه می کنند، مراجعه نموده، انواع مختلف پارچه ها را از نزدیک مشاهده و لمس نموده و در پایان نیز به صورت آگاهانه، خریدتان را انجام دهید.

اما درجوامع امروزه که مشغله افراد، وصف نشدنی بوده، کمتر کسی امکان انجام خرید حضوری را داشته و ترجیح اکثر افراد، استفاده از خدمات آنلاین می باشد.

باانتخاب روش مجازی نیز فواید زیادی، نصیب شما خواهد شد از جمله، خرید از بهترین مراکز کشور خود، تحویل کالا درب منزل، قیمت مناسب و گاها تخفیف خورده محصول و همچنین تنوع محصولات موجود در سایت های مختلف که چندین برابر یک فروشگاه حضوری می باشد.

دراین مقاله، شما را با تاریخچه، ویژگی ها و همچنین نحوه خرید و فروش پارچه ژرسه، آشنا نمودیم. برای خرید این محصول، می توانید از تجربه مجموعه ما استفاده نموده و باتکیه بر مهارت کارشناسان ما، بهترین مراکز خرید پارچه ژرسه را انتخاب نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.