سنگینی کیف مدارس موجب بروز مشکلات استخوانی در کودکان

مطالبات آموزش و پرورش در کشور ما باعث شده است تا بار روزانه کودکان به مدرسه افزایش یابد. شواهد تحقیقاتی تأیید می کند که بارهای بیش از حد منجر به مشکلات اسکلتی عضلانی در کودکان می شود و آنها را مستعد ابتلا به کمردرد مزمن در بزرگسالی می کند.
این مشکل در کودکان دبستانی به دلیل رشد ستون فقرات در این سن مطرح می شود.
هدف: این مطالعه با اندازه‌گیری وزن کیف‌های مدرسه و عوامل مؤثر بر 10% توصیه‌شده وزن بدن، و درک کودکان از ناراحتی و درد، با هدف ارزیابی بزرگی موضوع کیف چرم زنانه مدرسه سنگین انجام شد.
طرح مطالعه: طرح پیمایشی مقطعی برای پژوهش انتخاب شد. روش‌ها: دو مدرسه با برنامه‌های درسی متفاوت، گواهی هندی امتحانات متوسطه و هیئت مرکزی امتحانات کیف چرم اداری زنانه متوسطه مورد بررسی قرار گرفتند.
کیف‌های مدرسه از کلاس‌های 1 تا 5، 6 تا 12 ساله (776 نفر؛ پسران = 402 و دختران = 374) مورد بررسی قرار گرفت. ) وزن شدند کیف صندوقی چرم و طی یک هفته پیگیری شدند.
از کودکان خواسته شد تا درد خود را در مقیاس بازنگری شده درد چهره ها ارزیابی کنند و پاسخ های معلمان از طریق پرسشنامه معلم گزارش شده تهیه شده توسط نویسندگان جمع آوری شد، که دانش و کنترل آنها را در مورد این موضوع ارزیابی می کرد.
یافته‌ها: اکثر بچه‌ها یک کوله پشتی و یک کیف ناهار جداگانه به مدرسه می‌رفتند. درصد زیادی، 97.8 درصد از کیف های مدرسه، کیف مجلسی زنانه چرم بیش از حد توصیه شده ≤ 10 درصد وزن بدن وزن داشتند.
 • منابع:
  1. Burdened by the bag: A school-based cross-sectional survey
 • تبلیغات: 
  1. مردی که آلزایمر داشت با خوردن خیار شور خوب شد!
  2. ثروت خود را در مدت زمان کوتاهی 5 برابر کنید
  3. آیا می دانستید روغن موتور برای رشد گیاهان مفید است؟
  4. گربه ای که با پارچه ژرسه به فروش بالایی رسید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.