قطری ها با پسته صادراتی رفسنجان از تماشاچیان جام جهانی پذیرایی کردند

ترکیبات مختلف موجود در پسته می تواند بر ظرفیت آنتی اکسیدانی آن تأثیر بگذارد. اول از همه، پسته حاوی ترکیبات فنلی است که عمدتاً به شکل آنتوسیانین است.

پسته صادراتی رفسنجان با دارا بودن آنتوسیانین ها که بخشی از خانواده فلاونوئیدها هستند و به دلیل خواص متعدد سلامتی خود ضد سرطان، ضد التهاب و غیره شناخته شده اند.

یک مطالعه نشان داده است که بو دادن پسته باعث کاهش محتوای آنتوسیانین آن می شود و در نتیجه ظرفیت آنتی اکسیدانی آن. بنابراین مصرف پسته خام، نه بو داده، جالب تر است.

علاوه بر این، پسته حاوی رسوراترول است. این ترکیب آنتی اکسیدانی در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مفید است.

همچنین توانایی تبدیل به یک ترکیب ضد سرطانی به نام پیسه‌آتانول را دارد. پسته حاوی مقداری رسوراترول قابل مقایسه با بادام زمینی است، اما نسبت به شراب قرمز که به دلیل محتوای بسیار بالای رسوراترول معروف است، کمتر است.

در نهایت، پسته منبع ویتامین E است که عمدتاً به شکل گاما توکوفرول وجود دارد. به طور کلی، توکوفرول ها آنتی اکسیدان های قوی هستند که اثرات محافظتی در برابر بیماری های قلبی عروقی، دیابت، فشار خون بالا و زوال شناختی دارند.

پسته منبع فیبر غذایی است. اینها فقط در محصولات گیاهی یافت می شوند و شامل مجموعه ای از مواد هستند که توسط بدن هضم نمی شوند.

رژیم غذایی سرشار از فیبر علاوه بر پیشگیری از یبوست و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، کنترل دیابت نوع 2 و اشتها کمک کند.

به یاد داشته باشید که مصرف 25 گرم فیبر در روز برای زنان 19 تا 50 ساله و 38 گرم در روز برای مردان هم سن توصیه می شود. 60 میلی لیتر 31 گرم پسته بو داده خام یا خشک به ترتیب 2.7 گرم و 3.2 گرم فیبر رژیمی را تامین می کند.

در سوپرمارکت ها می توانید پسته را چه شور و چه غیر نمکی پیدا کنید. پسته برشته خشک شور حاوی 40 برابر بیشتر از پسته بو داده خشک بدون نمک است.

همیشه برای سلامتی شما بهتر است آجیل و دانه های روغنی را به شکل طبیعی خود مصرف کنید، به خصوص برای افرادی که فشار خون بالا و نارسایی قلبی یا کلیوی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.