تولیدکنندگان موفق به تولید پارچه شمعی و پارچه جیری که هرگز پاره نمی شود شدند

در حالی که تولید جیر برای چندین دهه محدود به دستکش بود، صنعتگران در سوئد و سراسر اروپا در نهایت متوجه شدند که پتانسیل جیر بسیار فراتر از تولید دستکش است. با گذشت زمان، تولید جیر به کت، کفش، کیف و دیگر کاربردهای جیر که امروزه می شناسیم گسترش یافت.

تولید جیر و پارچه جیر پدیده ای نسبتاً جدید در تاریخ بشر است، اما بشر هزاران سال است که از پوست حیوانات برای تولید لباس و لوازم جانبی استفاده می کند.

شواهد مربوط به دوران ماقبل تاریخ نشان می دهد که مردمان نوسنگی از پوست حیوانات به عنوان منبع اصلی منسوجات استفاده می کردند و استفاده از پوست و چرم در تولید پارچه تا به امروز بی وقفه ادامه دارد.

تفاوت عمده بین چرم امروزی و همتایان ماقبل تاریخ آن، تنوع محصولات چرمی موجود و مهارت فنی به کار رفته برای توسعه مواد چرمی مدرن است.

جیر دارای روکش مبهم است که گاهی اوقات به آن “چرت” می گویند. در حالی که بیشتر انواع چرم صاف هستند، جیر بیشتر شبیه پنبه یا نوع دیگری از پارچه های گیاهی یا پارچه شمعی است تا پوست حیوانات.

پارچه

در ظاهر، جیر مات است در حالی که چرم معمولی براق است و در حالی که چرم معمولی ضد آب است، جیر نفوذپذیری بالایی دارد و تمایل به لک شدن دارد.

برخلاف چرم معمولی که برای استفاده در پارچه کاپشن معمولاً کاملاً ضخیم است، جیر معمولاً نازک است که به جذابیت آن برای کاربردهای ظریف پارچه کمک می کند. تمیز کردن جیر بسیار سخت است.

شستن این پارچه یا پارچه داکرون با ماشین می تواند آن را خراب کند، اما از آنجایی که جیر به راحتی کثیف می شود، صاحبان لباس ها، کفش ها یا لوازم جانبی جیر باید به طور حرفه ای اجناس جیر خود را به طور نسبتاً مکرر تمیز کنند تا در شرایط خوبی قرار گیرند.

 • منابع:
  1. What is Suede Fabric: Properties, How its Made and Where
 • تبلیغات: 
  1. راز موفقیت در گرو داشتن چهار چیز است
  2. در کنارتان هستیم تا به اوج سرمایه برسید
  3. تخمه آفتابگردان را بجای نمک استفاده کنید
  4. محصولی که برای همیشه پوست شما را بیمه می کند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.