بزرگترین تولید کننده آهن قوطی دسته دوم ایران می باشد

استان معدنی Quadrilátero Ferrífero یکی از مهمترین منابع سنگ آهن در برزیل است

. امروزه این منطقه 65 درصد سنگ آهن برزیل را تولید می کند. با این حال، از دهه 1970، کاهش مستمر سنگ‌های با عیار آهن بالا وجود داشته است، که شرکت‌های معدنی را ملزم به تمرکز سنگ‌های با عیار کم آهن برای دستیابی به تقاضای کیفی کارخانه‌های فولاد می‌کند.

فروش آهن قوطی دست دوم  به دلیل قیمت مناسب بسیار بالا می باشد.

تخمین زده می شود که 400  کیلوگرم باطله برای هر تن سنگ آهن استخراج شده تولید می شود. این بدان معناست که حجم بسیار زیادی از باطله ها از کارخانه های صنعتی در طول سال ها تخلیه می شود.

به دلیل ناکارآمدی عملیات صنعتی، باطله های نهشته شده در سد باطله دارای عیار آهن مشابه یا بالاتر از عیار آهن برخی از سنگ های آهنی هستند که امروزه مورد بهره برداری قرار می گیرند (30-45). wt%).

بنابراین، فرآوری مجدد این ماده می تواند میلیون ها تن آهن تخلیه شده را بازیابی کند و حجم باطله های موجود را کاهش دهد که می تواند برای پایداری زیست محیطی و اقتصادی این منطقه جالب باشد.

در اینجا، ما توصیف یک نمونه باطله را از یک مدار غلظت ثقلی یک معدن واقع در شمال غربی Quadrilátero Ferrífero با هدف پیشنهاد یک مسیر غلظت برای این ماده ارائه می‌کنیم. مشخصات اصلی این نمونه باطله عبارت بودند از: 80  =  4  میلی متر. گریدهای 30.3  درصد وزنی آهن و 55.4  درصد وزنی SiO ، در حالی که کانی های شناسایی شده توسط XDR، میکروسکوپ نوری و آنالیزهای حرارتی کوارتز، هماتیت بودند.

(مارتیتی، لایه‌ای، دانه‌ای، سینوسی، اسپکولاریتی)، گوتیت (آلوئولی، آمفیبولیتی، بوتریوئیدی)، مگنتیت ، کائولینیت (5.3  درصد وزنی) و آپاتیت (0.7 درصد وزنی).

آزادسازی کوارتز برای کسر اندازه – 0.150 میلی متر 80٪ بود. غلظت مغناطیسی روی این ماده باعث افزایش درجه آهن تا 23 درصد وزنی و درجه SiO 2 را تا 4/39 درصد وزنی در کنسانتره‌های به‌دست‌آمده کاهش داد که برای مرحله غلظت خشن‌تر رضایت‌بخش است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.