انتخاب جوراب مناسب برای افراد دیابتی

دیابت یک بیماری مزمن است که نیاز به درمان و مراقبت مادام العمر دارد. عوارض زیادی ممکن است رخ دهد که برخی از آنها روی پاها تأثیر می گذارد. اگر دیابت دارید، جعبه کادو در خطر ابتلا به عوارض جدی مانند عفونت پا هستید.
عدم توجه دقیق و مداوم به مراقبت از پای دیابتی می تواند منجر به قطع انگشتان پا، پا یا حتی کل ساق زیر زانو شود. انجام مراقبت خوب از پا، مانند انتخاب جوراب مناسب، برای جوراب بافت جلوگیری از عوارض احتمالی ضروری است.

افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر عوارض مرتبط با سطح بالای قند خون هستند. یکی از این عوارض آسیب عصبی (نوروپاتی) است. شایع ترین نوع نوروپاتی بر اعصاب پا تأثیر می گذارد.

علائم نوروپاتی دیابتی عبارتند از:

بی حسی در پاها و انگشتان پا
درد شدید در پا که در شب بدتر می شود
احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش در پاها
ضعف عضلانی
بدشکلی و زخم پا
اگر نوروپاتی دیابتی دارید و احساس خود را در پاهای خود از دست داده اید، ممکن است آسیب ببینید و هرگز آن را احساس نکنید. به عنوان مثال، سنگریزه ای که در کفش شما گیر کرده است، جوراب زنانه شیک ممکن است به پای شما ساییده شود و باعث ایجاد یک زخم کوچک شود.

اگر پاهای خود را برای این آسیب ها بررسی نکنید، ممکن است بدتر شده و عفونی شوند. مراقبت خوب از پای دیابتی به این معنی است که هر روز پاهای خود را از نظر آسیب، جوراب شلواری تاول و عفونت چک کنید. همچنین به معنای پوشیدن کفشی است که به جلوگیری از صدمات کمک می کند.

 • منابع:
  1. Find the Right Diabetic Socks
 • تبلیغات: 
  1. کره ماه به زودی برای زیستن مناسب می شود!
  2. مرد عجیبی که لامپ ال ای دی را در عصبانیت خورد!
  3. چند راه ساده برای رسیدن به کامیابی و موفقیت در زندگی
  4. فروشنده ای برای جذب مشتری میوه های خود را رنگ می کرد دستگیر شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.